Cena webu, porovnání 3 WordPress řešení

Pavel Mareš
Pavel Mareš

05. 09. 2021
wordpress

Téma ceny webu zajímá asi všechny. Podíváme se jaká je cena webu od nás vs. řešení na Elementoru a Divi. Všechna tři řešení jsou prakticky builderu na WordPressu, s tím rozdílem, že naše řešení je mířeno přímo na klienta.

Cena webu, porovnání 3 WordPress řešení

Téma ceny webu zajímá asi všechny. Podíváme se jaká je cena webu od nás vs. řešení na Elementoru a Divi. Všechna tři řešení jsou prakticky builderu na WordPressu, s tím rozdílem, že naše řešení je mířeno přímo na klienta.

 

Porovnání cen od dodavatelů řešení

Za téměř 8 let tvorby webů nad WordPressem víme, kolik co stojí. Kvalitní dodavatelé existují a známe jejich ceny. Nebudeme je jmenovat, jelikož to jsou často interní informace o ceno tvorbě daných tvůrců.

Webtero Divi Elementor
Cena od 20 000 Kč 1 950 Kč ročně 1 085 Kč ročně
Cena dodavatele v ceně od 15 000 Kč od 10 000 Kč
Programátor s komplexní znalostí WordPressu Ano Většinou ne Většinou ne
Záruka vytvoření čehokoliv Ano Dle dodavatele Dle dodavatele
Premium pluginy v ceně > 20 000 Kč Dle dodavatele Dle dodavatele
Záloha designu bez obsahu Ano Ne Ne
Celkem cena od 20 000 Kč 16 950 Kč 11 085 Kč

 

Kde ceny začínají a končí

U nás se běžně pohybuje cena webu v řádech vyšších desítek tisíc korun. Důvod je jednoduchý, menší weby často neděláme. Obvykle klient přichází s komplexním problémem, kdy menší prezentační weby o 100 podstránkách a designu na míru stojí od 60 000 Kč, e-shopy pak začínají na 80 000 Kč a .

Nicméně pokud přijde klient s designem a pár unikátními podstránkami s tím, že obsah si vloží sám. Pak cena může být klidně 20 000 Kč. Přičemž ale získá pluginy v ceně 20 000 Kč, kde licence klientům necháváme.

Strop celkové ceny web pak logicky existovat nemůže. U jednoho klienta jen migrace obsahu může stát 40 000 Kč, jiný klient si vše nasází a někde je zase potřeba sepsat migrační program v ceně 20 000 Kč, který opakovaně aktualizovat data.

 

Náš problém s Divi a Elementorem

Do testování těchto dvou řešení jsme dali několik stovek hodin. A to jak na testování z hlediska programování, tak testování uživatelského rozhraní z hlediska úpravy obsahu samotným klientem.

 

Proč je ovládání našeho builderu snadné?

Nemusíme řešit komplexní případy vlastního designu naklikáváním v administraci. Divi i Elementor mají za cíl nechat uživatele si naklikat design a posléze obsah. Celou operaci výměny obsahu to tak neskutečně komplikuje.

Není to špatně, ale pokud si k editoru sedne klient, který v životě neviděl WordPress a jeho rozhraní, tak oba builderu jsou příliš komplexní a obsahují ve stejné části kde se mění obsah i funkce pro změnu designu.

Oproti tomu šikmo builder už má daný design a v administraci vidíte jen bloky a políčka, do kterých máte sahat. Máme vyzkoušeno, že klienti se bojí z počátku na web sahat, ale během několika málo hodin klikání dokáží naplnit web stovkami podstránek bez naší pomoci.

Není potřeba měnit design, jen rozumná volnost skládání bloků a jejich obsahu.

 

Globální bloky a cena jejich tvorby

Pravděpodobně nevíte, co jsou globální bloky. Představte si obyčejný banner – obrázek v pozadí, na něm text a tlačítko. Vytvořit něco takového je pro nás otázka 15 minut – přibližně tolik, co to klikat v Divi nebo Elementoru.

Vložíte takový banner na web. Ve všech třech řešeních je možnost mít tzv. globální blok. Jednou ho vytvoříte a pak ho vkládáte všude. Problém Divi a Elenentoru je ten, že pokud chcete blok změnit, už to nebude globální blok.

A najednou se vše začíná hroutit, chcete-li něco změnit v Elementoru nebo Divi. Je potřeba totiž jiný obsah pro specifické stránky. Takže musíte vytvořit jeho druhou verzi.

O pár dnů později potřebujete změnit design. V Elementoru i Divi musíte jít a změnit oba. Nedej bože, kdybyste těch instancí měli více. A rázem jste na hodinách úprav.

Jak dlouho taková změna bude trvat nám? 5 minut. Přitom se propíše všude. Proto je náš builder mnohem snazší na úpravy a správu. Změny designu sice neuděláte sami, ale můžete se spolehnout, že vždy vše bude 100% fungovat.