E-shop na WordPressu, porovnání 2 řešení

Vytvořit web i e-shop na WordPressu je hračka. E-shop však vyžaduje násobně větší pozornost, pokud máme doručit řešení, které reálně bude prodávat a vydělávat klientovi peníze. Protože to je cílem. Cokoliv dalšího jako líbivá grafika nebo super administrace je vedlejší.

WooCommerce a SimpleShop, dva přístupy jak prodávat

Jedno řešení je nad míru komplexní, druhé můžete použít v reálném světě například na kontrolu vstupenek na akci. Cílem je vybrat řešení, které je přesně pro Vás a Váš produkt / službu a následně odladit web a průchod uživatele webem jak jen to je možné.

WooCommerce

Aktivní počet instalací je v tuto chvíli více než 5 000 000. Jedná se o extrémně rozšířený typ e-shopového řešení a má to dva důvody. Jednak je zdarma a jednak na něj existují rozšíření specifické pro každou větší zemi na světě. Můžeme se bavit o platebních branách, fakturačních programech nebo doručovacích službách.

Cokoliv lze dodělat, cokoliv lze změnit. To ale neznamená, že je to dokonalý systém na správu e-shopu nebo že nemá celou řadu významných chyb. Stejně jako WordPress samotný trpí neduhem zpětné kompatibility. Což je a není dobrá funkce.

Ve výsledku to pro nás znamená, že to s sebou táhne poměrně dost nepotřebných nebo zastaralých metod. Vývojáři dělají co mohou, avšak bude ještě nějakou dobu trvat, než budeme mít k dispozici moderní verzi.

Mezi přední výhody pak stále patří to, že na WooCommerce „prostě naroubujete cokoliv“. Nesplňuje nějaké krabicové řešení Vaše očekávání? Není problém, stačí najmout některé z profíků či firem zabývající se vývojem pro WordPress a máte velkou šanci, že dostanete co potřebujete – ač s pár kompromisy.

SimpleShop

Řešení z českých končin má svoje klady a zápory též. Výhodou je snadná ovladatelnost, české prostředí garantuje poměrně dost optimalizovaných funkcí a fakt, že značná část systému je tzv. „ready to go“.

Narazíte pak ale na nevýhody krabice. Pokud ale tato konkrétní krabice splňuje Vaše požadavky, tak propojení s WordPressem je snadné a vlastně toho moc řešit nemusíte. Vše prostě a jednoduše funguje. Cena není nijak monumentální a vývojáři se snaží vyjít vstříc.

Jak se s námi spojit