Jak dlouho trvá vytvořit web od začátku do konce

Pavel Mareš
Pavel Mareš

06. 09. 2021
wordpress

Délka tvorby webu je velmi obecná záležitost, nicméně díky stovkám vytvořených projektů se nyní pokusíme ukázat příklady, jak dlouho může trvat vytvořit web od menšího objemu po ty obrovské obsahující tisíce podstránek.

Jak dlouho trvá vytvořit web od začátku do konce

Změny jsou pro nás snadné

Pojďme si ilustrovat změnu jedné malinkaté funkce na webu – fonty. Elementor sice nabízí komplexní editor s velkým seznamem fontů, ale za chvilku se ztratíte kde co používáte a všude možně se budou načítat jiné. V určitou chvíli to neuhlídáte a web už neopravíte.

Zatím co v našem řešení Vy sice nemůžete změnit font z vícero důvodů, ale pro nás je jeho změna na celém webu otázka 2 minut. Ať už to je Google Font nebo Adobe Font. Nemusíte se o nic starat a víte, že vše funguje správně na každé podstránce.

 

Jak můžeme malý web vytvořit v řádu několika málo dnů až týdnů?

Nejdéle vždy trvá design. Pokud je design vymyšlen rychle, jsme schopni web dodat v rámci dnů. Vývoj máme optimalizovaný a díky několika desítkám projektů, ze kterých bereme zdroje, se poměrně dost funkcí / bloků opakuje a jsme schopni být násobně efektivnější.

 

Atypický web umimeudelatdomov.cz

Klient za námi přišel s tím, že potřebuji zmigrovat 13 000 dotazů a 20 000 obrázků z původního extrémně starého řešení. Design webu byla otázka 2 dnů a převod všeho pak dalších 2-3 dny.

Tedy za pracovní týden bylo vše hotovo, perfektně optimalizováno a web mohl být ihned spuštěn.

Nicméně bylo potřeba vytvořit migrační program z jedné databáze do druhé. Dodavatelé, kteří staví na Elementoru a dalších (Divi nebo Visual Composer), nejsou ve většině programátoři a takováto migrace by pro ně byla komplexní. Musel by tak přijít někdo, kdo to kompletně dodá.

Ani tak by to nebylo snadné, nicméně proveditelné. Ale trvalo by to 2x delší dobu a jelikož by se nejednalo o čistý WordPress, tak by web utržil zhoršené načítání webu.

To se dá sice řešit pomocí cache na straně serveru, nicméně pravidelně vytvářet cache pro 13 000 příspěvků, je při nejmenším sebevražda serveru a při nejhorším i klienta. Dělat to určitě nechcete.